Certifikovaný kurz Masáže kojenců

V RÁMCI programu mezinárodní asociace kojeneckých masáží

International Association of Infant Massage (IAIM)

POD VEDENÍM MEZINÁRODNÍ TRENÉRKY KOJENECKÝCH MASÁŽÍ SYLVIE HÉTU

    15. – 19. listopadu 2017 v Praze

                                                                                       
    NA KURZU MASÁŽÍ KOJENCŮ SE NAUČÍTE:
  • Jak posilovat pouto lásky a důvěry rodiče s dítětem
  • Rozumět signálům a podnětům těla dítěte
  • Pomoci dítěti lépe a déle spát
  • Ulevit dítěti od větrů a bolestí bříška
  • Zbavit dítě zácpy
  • Stimulovat neurologický vývoj dítěte
  • Zlepšovat obecné blaho a zdraví dítěte
  • Zmírnit porodní trauma, zejména po císařském řezu a těžkém porodu
  • Prakticky vést skupinu rodičů s jejich dětmi

IAIM je Mezinárodní asociace kojeneckých masáží, která poskytuje odborné znalosti a  informace o kojeneckých masážích – jak pro rodiče, tak profesionály již od roku 1992. Všichni instruktoři IAIM kojeneckých masáží dostávají po celém světě komplexní program praktické a teoretické přípravy. Program IAIM vychází z  přesvědčení, že každé dítě si  zaslouží respekt, něhu, teplo a poslech srdce. A právě kojenecká masáž je komunikační proces mezi rodiči a jejich dětmi, který podporuje tyto hodnoty. Díky získaným znalostem a praktickým dovednostem z kurzu získáte jistotu nad každým aspektem kojenecké masáže.

Na kurzu se naučíte tahy a styly, které díky odbornému vedení zkušeného trenéra snadněji pochopíte a prakticky se je naučíte. Bude probrána řada témat souvisejících s kojeneckou masáží jako např. tlak, rychlost, rytmus, délka masáže, respekt, objetí, proč děti pláčou, řeč těla kojence, relaxace, mateřství, rodičovská oprávnění, atd.

Kurz je určen pro rodiče, zdravotní sestry, terapeuty, fyzioterapeuty, maséry, chůvy, sociální pracovníky, pedagogy, učitele pracující s dětmi se speciálními potřebami, rodinné terapeuty, personál či lékaře z neonatologických oddělení apod.

Každý účastník kurzu získává mezinárodní kvalifikaci – certifikát Instruktora masáží kojenců, který ho opravňuje vyučovat masáže kojenců (do 1 roku věku) v rodinách, rodinných/komunitních/jógových centrech, klinikách či nemocnicích, atd. Zároveň také obdržíte pracovní manuál, který slouží k prohloubení vědomostí a je pomůckou pro předávání kojeneckých masáží v praxi.

 
Trenérkou je vynikající lektorka, velká osobnost a krásná bytost Sylvie Hétu z Kanady. Spolupracujeme s ní již na programu Masáže ve školách, jehož je spoluzakladatelkou. Proto vznikl i nápad uspořádat v ČR instruktorský kurz Masáží kojenců. 
Kurzem vás provede zkušený a sehraný tým v čele s trenérkou programu Sylvií Hétu, vynikající překladatelkou Dianou Siswartonovou a o vaši pohodu a hladký průběh kurzu se budou starat koordinátorky Dana Hegerová (dana.hegerova@seznam.cz) a Kateřina Halamová (halamova.katerina@gmail.com, tel. +420 604 780 953). Na ně se můžete obracet s veškerými dotazy.
 
Cena kurzu: Cena certifikovaného kurzu je 480 eur / 13.900,- KčCena kurzu je € 520 nebo 13.900,- Kč. Kurzovné obsahuje vedle celého instruktorského kurzu občerstvení, pitný režim a materiály ke kurzu.
 
Registrace na emailu: halamova.katerina@gmail.com
 

Zde jsou některé z referencí účastníků již proběhlých kurzů:

V pěti dnech jsem díky úžasné lektorce získala přesvědčení, že pečující dotek a opora Asociace IAIM je to, co hledám. Jednoduché, smysluplné, pravdivé a nesmírně prospěšné všem zúčastněným. Pokusím se to předávat dál a zůstat tak v radosti, že život je i v této uspěchané době místem, kde můžeme prožít se svým dítětem lásku, klid a soustředění se jeden na druhého, se vzájemným respektem a učením se od sebe navzájem.
Nelze jen slovy vyjádřit, jak moc jsem lektorce Sylvii a její tlumočnici Diance vděčná. Organizace školení a prostory, kde kurz probíhal, byly velice příjemné, bylo o nás dobře postaráno a velice brzy jsme o sebe pečovaly navzájem a nesoupeřily mezi sebou. Děkuji.
Jana Trantová (jtrantova@volny.cz)

Kurz  neměl chybu, úžasné ženy, skvělá organizace Katky i Dany, jídla hojnost,  skvělé prostředí, učení nádherné vyživující. A Sylvie? Žena s velkým Ž, otevřené srdce, rozmanitost povahy, mnohaleté zkušenosti a perfektní překlad Dianky Siswartonové. Slovy se to nedá ani popsat, zážitek na celý život.

1*******

Díky, díky, díky s úctou a láskou Jířa

Jiřina Balatková  (j.balatkova@centrum.cz)

Kurz IAIM byl jedním z nejhezčích zážitků v mém životě. Organizace a zázemí celého kurzu vytvořily takovou atmosféru, že jsem se cítila skutečně jako doma, obklopena vlastní rodinou. Lektorka Sylvie Hétu je nádherná bytost, která díky svému otevřenému, vřelému a upřímnému srdci umí předat i kousek sebe nejen ve svých příbězích a dokáže nadšencům, jako jsem já, dodat odvahu a sebevědomí, aby udělali tak důležitý první krok na své vysněné cestě. Jsem šťastná, že Sylvii a ostatní krásné ženy z kurzu mám ve svém životě. Všechny jsme si byly nejen rovny, ale byly jsme JEDNÍM. Další skutečnost, která činila tento kurz výjimečným, je opodstatněnost každé informace a myšlenky Asociace a také možnost přímo na kurzu lektorovat před rodiči s dětmi. Dozvěděla jsem se spoustu důležitých a zajímavých informací, podložené studiemi a dlouholetými zkušenostmi členů asociace, některé jsem měla potvrzeny z jiného výcviku vycházejícího z vývojové psychologie a rovněž mnoholetých zkušeností a studií. Kurz mi však přinesl mnohem víc. Koučink a rady co dělat a co nedělat a proč, mi pomohly uvědomit si několik svých nezdravých dynamik a jednání, což mi pomůže v mém osobním rozvoji a růstu. Za vše a všem zúčastněným mnohokrát děkuji :)

Monika Kulštejnová (monika.eressiel@email.cz)

 
Více info o kurzu je k přečtení na mezinárodních stránkách asociace:www.iaim.net/bcinstr-2/trainings/?type=ClassList
 

Information for english speaking attendants:

The IAIM course for Instructors will be held in Czech Republic for the first time. Sylvie Hétu from Canada, the international trainer who is coming to teach is a great teacher and even greater person. 
Details to the course:
When: The course will be held from wednesday till Sunday.
Where: 
How much: The price of the 5 days certified course is 520 eur or 13.900,- CZK. The price includes among the whole course also snacks, drinks and all necessary materials (except the baby doll).
Who: Trainer of the course will be Sylvie Hétu. She will teach in english, translation into czech language is provided by Diana Siswartonova. Everything concerning the organization of the course is in hands of Dana Hegerova and Katerina Halamova.
Registrations and contact person: Katerina Halamova, halamova.katerina@gmail.com
 

Sylvie Hétu při kurzu kojeneckých masáží a při návštěvě v ČR

Sehraná dvojice, Sylvie a překladatelka Diana Siswartonová

             Kateřina Halamová


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dana Hegerová 
 
 
 
 
 
 
 
Dianka Siswartonová